Powerslide Imperial Megacruiser 125

unisex
Ložiská
ABEC 9

• , zakúpené v Inline Centrum

Vybral som si tieto korčule práve kvôli pomeru ceny a kvality a zároveň som zvolil taky kompromis medzi korculqmi, s ktorými si užijem jazdu na cyklistickom chodníku a zároveň sa vybláznim v meste. Som naozaj spokojný, topánka mi sadla, len neviem ako si mám poradiť s odieranim členkov z vnútornej strany. Ak mi niekto poradíte, budem vďačný. Sú dobrým riešením tie ponožky?

• , zakúpené v Sportega.sk

tri kolieska zo šiestich mali vôlu.Mal som už vela korčuli a ovela lacnejších ale ani na jedných som taku volu koliesok nemal. Všade uvádzali že nemecka kvalita ale na krabici bolo made in Cina. No a v neposlednom rade ta farba je hrozná.

Určenie
unisex
Ložiská
ABEC 9

Prvý 3-wheeler v ponuke je vybavený troma 125mm kolieskami, ktoré korčuliam sprostredkujú rýchlosť porovnateľnú so štyrmi 110mm kolieskami. Vďaka kratšiemu rámu majú ale korčule neporovnateĺnú obratnosť.  Powerslide Imperial Megacruiser boli stvorené ako všetko v jednom. Sú kombináciou ohromnej rýchlosti a neporovnateĺnej obratnosti. Pevná plastová škrupina vystužená sklovláknom nohu spoľahlivo podrží v každej situácii.

Vnútorná papuča Myfit fatboy liner je tepelne tvarovateľná a prispôsobí sa tvojej nohe s ohľadom na každý detail.

Všetky výhody, ktoré nemecký výrobca troj-kolieskovým korčuliam pripisuje nájdeš v tomto článku na blogu.

Škrupina korčúľ je vyrobená z kompozitových materiálov. Nemecký výrobca používa nylon vystužený sklenými vláknami, vďaka ktorým je tuhá, pevná a odolná. Časti kde sa sa topánka spája s rámom sú masívne a široké, čo korčuliam dáva široké styčné body s rámom.      Členok korčúľ bol skonštruovaný tak, aby ti dal čo najväčšiu oporu a bol čo najviac tuhý. Je vyrobený zo špeciálnej kompozitovej zmesy, ktorá obsahuje 15% sklených vlákien.

Papuča korčúľ - My fit fat boy liner je tepelne tvarovateľná a tak sa dokonale prispôsobí tvojej nohe -  je vyrobená z materiálu zo syntetickej kože a z niekoľkých mesh častí, ktoré sú priedušné a mäkké.  Vnútro je z lycry a nylónového materiálu. Pohodlná vložka ti zaručí maximálny komfort. Anatomické polstrovanie je strategicky umiestnené v oblasti členka a achylovky, pre čo najpevnejšie sedenie členka a päty. Na výstuž je použitá extra hustá pena EVA, ktorá sprostredkuje nadštandardný komfort.

Korčule si zatiahneš pevne prostredníctvom okrúhlych šnúrok. O zvyšok sa postará 45 stupňová klipsňa nad nartom a pevná klipsňa na členku.

Rám: unity frame aluminium je vyrobený z jedného kusu 6063 leteckého hlinníka. Má rozteč (vzdialenosť montážnych šróbov) 165mm a tak ho namontuješ na akékoľvek iné urban/freeskate korčule. Dĺžka rámu je len  255mm, presne taká ako pri 4x84mm kolieskach. To je zárukou skvelej obratnosti.

Kolieska: Powerslide Megacruiser SHR, 125mm, tvrdosť 86A

Ložiská: PS Abec 9      Určenie: unisex

• , zakúpené v Inline Centrum

• , zakúpené v Sportega.sk

• keď už sa človek rozbehne, vedia byť rýchle
    • každý na vás divne zazerá, keď má človek žiarivé žlté korčule :D
    • určite je to na viac silové korčuľovanie ako so štandardnými korčuľami s fitness botami (treba vyvinúť väčšiu silu, aby šiel človek rýchlosťou ako na starých korčuliach)
    • boty sú dosť nepohodlné a ťažšie (oproti mojim starým asi 2x ťažšie)

chcela som vyskúšať 3 koliečka, oslovila ma netypickosť a veľké kolieska (predtým som mala 84mm). Očakávala som, že na hrádzi pôjdem ako blázon a budem mať problém ubrzdiť na hocijakom kopci dolu. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď ma po polhodine tak boleli nohy od bôt a mala som pociť, že mám na nohách 2 ťažké závažia (a to som štandardne na korčuiach cez 2h). Žiadna megarýchla jazda sa nekonala, šla som pomalšie ako na starých korčuliach a človek na rozbeh (či už do kopca, alebo aj na pohnutie) musí použiť tak 1,5x viac sily ako je zvyknutý. Keď už však človek naberie rýchlosť, už sa udržiava v pohode a aj proti vetru sa ide lepšie :) Všetko je to o sile zvyku a je to úplne iný štýl korčuľovania, aj iná korčuľa (podobný vrch ako chlapské kanady na korčuľovanie na hokej) ale keď sa človek do toho dostane, je to ok a je to zážitok. Takže prvotné sklamanie prešlo a už si človek môže začať vychutnávať jazdu.